Дельфінотерапія: поради, відгуки. Правила плавання з дельфінами

дельфінотерапія

Симпатичні і товариські дельфіни - прекрасні попутники. Проводити час з ними також благотворно впливає на здоров'я - навіть з'явилася окрема область, яка називається дельфінотерапія. Крім того, сам факт фізичної активності в воді здійснює хороший вплив на наш організм.

Плавання з дельфінами в дельфінарії чи в природному середовищі

Дельфінарій - це особливий центр (зазвичай в «акваріумах» і океанаріумі), де під наглядом інструкторів, які добре знають цих водних ссавців, можна відмінно поплавати. Зазвичай додатковими атракціонами є акробатичні шоу за участю дельфінів. Інший варіант - провести час з цими милими тваринами в їх природному середовищі, а значить, в морі або океані. Як і у випадку з дельфінаріями, все робиться за участю професіоналів, тому це абсолютно безпечно.

В яких моментах показана дельфінотерапія?

Дельфінотерапія використовується в якості ефективного додаткового лікування таких захворювань:

  • церебральний параліч;
  • розлади ЦНС;
  • порушення мови і слуху;
  • синдром Дауна та інші складні генетичні патології;
  • нейросенсорна втрата слуху;
  • порушення функції мозку;
  • депресія і зміни настрою;
  • розлади пам'яті і здатності до навчання;
  • невроз і інші нервові розлади;
  • хронічні захворювання серцево-судинної системи і опорно-рухового апарату.

Також сприятливо впливає купання з дельфінами на самопочуття вагітних жінок і розвиток їх майбутньої дитини.

Терапія для дітей

Дельфіни характеризуються винятковою чутливістю і часто самі плавають ближче до дитини, щоб розважитися. Це означає, що пацієнт швидко забуває про страх перед великими тваринами і взаємодіє з навколишнім середовищем, взаємодіючи з дельфіном. Діти набувають впевненості в собі, звільняються від страху і починають спілкуватися з іншими людьми, отримуючи користь з повсякденного життя. Дитина, яка жила в своєму ізольованому світі, демонструє поведінку, яка раніше вважалася неможливою.

Для досягнення бажаних результатів терапія повинна тривати мінімум 2 тижні.

Дельфін є сильною мотивацією і ключем до позитивних реакцій дитини. Вправи підбираються з урахуванням потреб і здібностей дитини, і в міру того, як пацієнт прогресує, їх складність зростає. Більш того, контакт з дельфіном стає більш інтенсивним, починаючи з погладжування і гри, закінчуючи штовханням або протягуванням дитини через дельфіна в воді. Важливим фактором в терапії є досягнення максимальної користі від ультразвукових хвиль, що випромінюють дельфіни.

Протипоказання до дельфінотерапії

Більшість медичних установ стверджують, що плавання з дельфінами небажане при онкологічних, епілептичних і інфекційних дерматологічних захворюваннях.

Заняття по дельфінотерапії проводяться в певний час і в певному місці в спокійній обстановці за участю спеціально навчених терапевтів і дельфінів.

Відпочиваючи в місті Трускавець (житло в "Дворик Лева"), ви маєте унікальну можливість відвідати дельфінарій «Оскар» і пройти курс дельфінотерапії.


Дворик Льва - Ресторан - Отель - Пиццерия
82200, Украина, Львовская, Трускавец, Резняка, 2
Телефон: +38 (032) 476-69-61
Почта: dvoruk.leva@gmail.com
Факс: +38 (067) 320-53-56