Як лікувати ВСД (вегето-судинну дистонію)?

Дистонія - це захворювання нервової системи, яке призводить до мимовільних протиприродних рухів. Суть хвороби полягає в рухових розладах, що виникають незалежно від волі пацієнта від судом певних частин м'язів. Людина може, серед іншого, нахилити голову в бік і повернути в протилежному напрямку. Які причини і симптоми хвороби? Як вилікувати вегето-судинну дистонію?

Дистонія: причини

Причиною ВСД є порушення функціонування нервових зв'язків в так званих підкіркових ядрах. Це глибоко розташовані структури мозку, які відповідають за підтримання правильної постави тіла і контролюють кожен рух (професійна екстрапірамідна система).

Перш ніж вирішити, як лікувати вегето-судинну дистонію, з'ясуємо основні причини появи хвороби:

  1. Якщо причина захворювання невідома або є генетичною, це називається первинною дистонією.
  2. Порушення системи можуть виникнути в результаті травми головного мозку, зростання пухлини головного мозку, церебральної ішемії або крововиливу в мозок. Тоді ми говоримо про вторинну дистонію.
  3. Дистонія може також з'являтися в ході нейродегенеративних захворювань, наприклад, при хворобі Вілсона, Хантінгтона, Паркінсона і мітохондріальних захворюваннях.

ВСД: діагностика

  • ЕМГ (електроміографія) тест проводиться для діагностики захворювання.
  • Іноді проводяться генетичні тести для підтвердження захворювання.

Вегетосудинна дистонія: як лікувати

На жаль, немає способу, який дозволив би повністю вилікувати дистонію. Ви можете пом'якшити її симптоми тільки шляхом:

  • лікування ботулінічним токсином - ботокс інгібує нервове з'єднання з м'язами і, отже, - гальмує передачу нервового збудження від нервів до м'язів;
  • пероральні препарати - здійснюють гальмівну дію на нейротрансмітери, які регулюють передачу інформації в мозок або знижують тонус дистонічних скорочених м'язів. Вони також можуть знизити тремор або зменшити м'язові спазми;
  • хірургічне лікування, яке включає в себе введення в мозок тонких електродів, які пов'язані з нейростимуляторами, розташованими в підшкірній клітковині.

Вирушаючи в Трускавець, рекомендуємо відвідати медичний центр на базі санаторію «Карпати». Професійні лікарі підберуть дієві методики лікування. Для клієнтів готелю «Дворик Лева» надається знижка на діагностику і лікувальні процедури.


Дворик Льва - Ресторан - Отель - Пиццерия
82200, Украина, Львовская, Трускавец, Резняка, 2
Телефон: +38 (032) 476-69-61
Почта: dvoruk.leva@gmail.com
Факс: +38 (067) 320-53-56