Лікування порушення обміну речовин

Лікування порушення обміну речовин

Хвороби обміну речовин — дуже широке поняття — одні можуть нести смертельну загрозу, інші дозволяють цілком нормально функціонувати (за умови дотримання рекомендацій лікаря). Причини та лікування порушення обміну речовин також різняться. У цій статті ми більш детально розповідаємо про різні види захворювань, симптоматику та способи їх лікування.

Метаболічні захворювання – етіологія

Розвитку метаболічних захворювань (так ще називають хвороби обміну речовин) сприяють різні чинники. Вони впливають на багато систем нашого організму. Одні з них викликають обмеження в харчуванні, інші значно погіршують психофізичну працездатність і навіть можуть призвести до смерті. На формування впливають мутації в генетичному матеріалі чи чинники довкілля.

Хвороби обміну речовин - види

Найбільш поширений поділ стосується причини захворювання. Розрізняють вроджені та набуті захворювання обміну речовин. Вроджені захворювання трапляються досить рідко і пов'язані з генетичними порушеннями. До них відносяться, серед іншого:

 • фенілкетонурія;
 • мукополісахаридоз;
 • хвороба Вільсона;
 • хвороба Помпе;
 • галактоземія;
 • фруктоземія.

Набуті захворювання обміну речовин зустрічаються частіше і включають такі, як:

 • порушення ліпідного обміну – приклади включають високий рівень поганого холестерину та тригліцеридів у крові;
 • подагра – захворювання призводить до ураження внутрішніх органів та суглобів, що викликає надлишок сечової кислоти в крові;
 • остеопороз – захворювання викликає розсіювання кісткової тканини, що призводить до переломів кісток внаслідок навіть незначної травми;
 • цукровий діабет 1 та 2 типу – призводить до порушення секреції інсуліну, неправильного використання інсуліну клітинами та зниження чутливості до інсуліну, що призводить до проблем із підтриманням нормального рівня глюкози в крові.

Як визначити порушення обміну речовин?

Здебільшого діагностика ґрунтується на лабораторних дослідженнях. Рання генетична діагностика порушення обміну речовин дуже важлива, оскільки виявлення дефектних генів до появи симптомів дозволяє швидко вжити заходів. Завдяки цьому можна запобігти небезпечним ушкодженням організму та порушення обміну речовин. Лікування у такому разі буде зведено до профілактики.

Порушення обміну речовин: лікування

Лікування вроджених захворювань обміну речовин у багатьох випадках полягає у повному виключенні з раціону хворого продуктів, що містять неправильно перероблену речовину. Завдяки ранній діагностиці та негайному введенню дієтичних модифікацій часто вдається повністю уникнути розвитку симптомів захворювання та можливих наслідків тривалого захворювання.

Лікування метаболізму може мати різні методи, які змінюються від захворювання до захворювання. З цієї причини щоразу слід звертатися до лікаря-фахівця, який пояснить точний механізм розвитку того чи іншого захворювання та дасть відповідні рекомендації щодо подальшого медикаментозного лікування.

Залежно від захворювання та стану здоров'я застосовуються різні методи лікування. До них належать:

 • компенсація електролітних порушень;
 • компенсація порушень гідратації;
 • підтримка ефективного діурезу;
 • вирівнювання кислотно-лужних порушень;
 • лікувальне харчування;
 • спроба усунути токсичні речовини;
 • лікування для підтримки кровообігу та дихання.

Якщо у пацієнта порушено обмін речовин, лікування ґрунтується на покращенні способу життя хворого. Важливим елементом є використання правильно підібраної дієти. При цукровому діабеті 1 типу найважливішою метою дієтотерапії є отримання та підтримання нормального рівня глюкози у крові, ліпідного профілю та артеріального тиску. Збільште кількість овочів та фруктів у своєму раціоні приблизно до 400 г на день і скоротіть споживання солі до менш ніж 6 г на день. Основною умовою дієтотерапії при цукровому діабеті типу 2 є зниження маси тіла при підвищенні ІМТ. В основі раціону хворих на цукровий діабет мають бути продукти з низьким глікемічним індексом. Важливо, щоб дієта була багата харчовими волокнами шляхом використання цільного зерна, овочів та фруктів. Харчові волокна можна знайти в аптечних препаратах.

Лікування обміну речовин: санаторії Трускавця Якщо ви вирішили забронювати номер у готелі «Дворик Льова», то пройти діагностику, здати аналізи, отримати консультацію лікарів можете за найвигіднішими цінами у лікувально-діагностичному центрі в санаторії «Карпати». Лікар-дієтолог допоможе підібрати дієту, сформувати раціон, щоб лікування метаболізму було максимально ефективним.


Дворик Льва - Ресторан - Отель - Пиццерия
82200, Украина, Львовская, Трускавец, Резняка, 2
Телефон: +38 (032) 476-69-61
Почта: dvoruk.leva@gmail.com
Факс: +38 (067) 320-53-56