Скільки кроків на день потрібно проходити?

Ходьба – популярний вид фізичних вправ, доступний більшості людей. І багато людей розглядають її як ефективний спосіб боротьби з малорухливим способом життя. Адже всім нам добре відомо, що регулярна фізична активність дуже корисна для здоров'я та довголіття. Але якщо йдеться про ходьбу, виникає чимало запитань, як зробити її максимально корисною? Як треба ходити? І яка норма кроків на день? Спробуємо відповісти на ці запитання детальніше.

Скільки кроків на день потрібно ходити: 10 000 чи більше?

Рекомендація робити 10 000 кроків на день користується неабиякою популярністю, але мало хто знає, що вона спочатку була нічим іншим, як маркетинговим ходом. Під час підготовки країни до літніх Олімпійських ігор у середині минулого століття японський дослідник вирішив підштовхнути співвітчизників до більшої активності, запропонувавши крокоміри, назву яких можна в широкому розумінні перекласти як «лічильник на 10 000 кроків» - вся річ у тому, що японський ієрогліф даного числа нагадує людину, що йде.

З того часу минуло чимало років, і вчені провели значну кількість масштабних досліджень, вони уважно вивчали, скільки кроків на день треба робити людині для підтримки здоров'я, доброго самопочуття та довголіття. Великий огляд, який об'єднав дані 15 різних випробувань, показав, що оптимальна кількість не становила 10 000. З'ясувалося, що найбільше відносне зниження ймовірності передчасної смерті в осіб обох статей молодше 60 років відбувається, якщо здійснювати 8 000 до 10 000 кроків на добу. Для людей похилого віку старше 60 років показники були трохи іншими, для них норма кроків щодня за віком становила 6 000 - 8 000 кроків, що дорівнює 4,2-6,4 км.

Таким чином, збільшення кількості кроків до 10 000 на день буде, безумовно, корисним, але такі ж результати дасть і ходьба по 8 000 кроків. Для дитини та для підлітка норма кроків на день абсолютно така сама, як і для дорослих.

Які переваги надає щоденна ходьба?

Згідно з проведеними дослідженнями щоденна ходьба щонайменше по 8 000 кроків приносить значну користь організму, суттєво знижуючи ризик:

 • серцево-судинних захворювань;
 • деменції;
 • депресивних розладів;
 • ожиріння;
 • багатьох видів онкології;
 • апное уві сні тощо.

Водночас варто зазначити, що лише збільшення кроків недостатньо для схуднення. Навіть 10 000 кроків допомагають спалити лише близько 500 калорій, не більше. Щоб розрахувати необхідний рівень навантажень задля досягнення хорошої фізичної форми, варто звернутися до фахівця.

Що робити, якщо не вдається проходити 8000 кроків на день?

Навіть якщо ви не проходите 8000 кроків або 6000 кроків на день, це не проблема. Багато людей ведуть малорухливий спосіб життя, тому навіть незначне збільшення кількості щоденної активності для них буде дуже корисним.

Щоб відчути користь здоров'ю, рекомендується збільшувати добову кількість кроків поступово — на 500 кроків на тиждень, трохи більше. Так можна досягти денної норми кроків.

Який лічильник кроків використати?

З’ясувавши, скільки потрібно проходити кроків на день, варто подумати про моніторинг. Сучасні виробники електронних товарів пропонують широкий вибір гаджетів для підрахунку щоденної кількості пройдених кроків та аналізу фізичної активності. Однак такі трекери доступні не всім, у той час як практично кожна людина має смартфон. І сучасні телефони зазвичай мають вбудований акселерометр – трекер руху. Він досить інформативний у повсякденних підрахунках кількості пройдених кроків.

Безумовно, смартфон не є настільки точним, як акселерометри дослідницького рівня, що використовуються в наукових дослідженнях. Але для побутового застосування даних достатньо.

Звичайно ж, за бажання та можливості можна придбати сучасний трекер, який контролюватиме не лише кількість пройдених кроків, а й серцебиття та рівень артеріального тиску. Такий пристрій абсолютно незамінний для спортсменів та тих, хто має якісь проблеми зі здоров'ям.

Як додати більше кроків у свій день?

Багатьом здається, що безглузді прогулянки – це зайва трата часу. Але існують прості способи підвищити життєву активність та кількість кроків на день. Для цього можна:

 • завести собаку або допомогти притулку для тварин у щоденному вигулі;
 • поєднати прогулянку з прослуховуванням улюбленої музики чи цікавого підкасту;
 • запросити на прогулянку друзів чи членів сім'ї;
 • ходити додому пішки, а не користуватися машиною чи громадським транспортом;
 • прогулюватися під час очікування (наприклад, передчасним прибуттям на зустріч);
 • відмовитись від використання ліфта;
 • паркуватися подалі від входу;
 • відправитися на відпочинок у “Дворик Лева” у Трускавці.

Готель “Дворик Лева” – це чудове місце, щоб переглянути свої повсякденні звички та змінити підхід до щоденної фізичної активності. Трускавець налаштовує на піші прогулянки — тут обладнано багато пішохідних маршрутів, які так і приваблюють до підкорення. І, що важливо, у цьому регіоні України дуже тихо та спокійно, що сприяє максимальному розслабленню та відчуттю повної безпеки, а також зміцненню здоров'я.


Дворик Льва - Ресторан - Отель - Пиццерия
82200, Украина, Львовская, Трускавец, Резняка, 2
Телефон: +38 (032) 476-69-61
Почта: dvoruk.leva@gmail.com
Факс: +38 (067) 320-53-56